Зеленський розповів про завдання Служби зовнішньої розвідки України


Глава держави зазначив, що аналітичний потенціал української розвідки досить високий і зараз «їй потрібно надати можливість проводити оперативні дії».

«Нам потрібно більше інформації, більше можливостей для впливу», – сказав президент.

Він нагадав, що сьогодні представив колективу Служби зовнішньої розвідки України нового керівника – військового генерала Олега Іващенка. Зеленський назвав його досвідченою та сильною людиною.

“Росія витрачає мільярди доларів на рік на операції в країнах її інтересів. Вони поширюють хаос, підривають роботу нормальних інституцій, інвестують у дезінформацію, підкуповують громадських і політичних лідерів”, – зазначив глава держави.

Зеленський пояснив, що це стосується різних регіонів планети, зокрема «чутливих регіонів».

“Африка, різні частини Азії, Європа дуже сприйнятливі до дестабілізації, яку провокує та підживлює система Путіна. Америка – як Північна, так і Латинська – також є об’єктом російської розвідки та хаотичної діяльності”, – сказав він.

За словами президента, російський вплив багато в чому працює проти України, послаблюючи обороноздатність країни.

“Очевидно, що ми не можемо протистояти тим ресурсам, які є у Росії, особливо фінансовим. Але українці своєю сміливістю, рішучістю та ідеєю здатні перевершити Росію”, – зазначає Зеленський.

Таким чином, на думку президента, Служба зовнішньої розвідки України має «набагато активніше виконувати свої інституційні завдання».

“З іншого боку, надійна робота такої організації не може коштувати дешево. І це зараз завдання всього уряду і Мінфіну: потрібно шукати і знаходити фінансову основу для роботи наших спецслужб. – збільшення фінансування під конкретні проекти, конкретні цілі та, загалом, розвиток системи зовнішньої розвідки», – підсумував глава держави.

Зміни в керівництві розвідки

Нагадаємо, 26 березня стало відомо, що президент України Володимир Зеленський звільнив голову Служби зовнішньої розвідки Олександра Литвиненка. На цю посаду призначили Олега Іващенка. Про Іващенка у відкритих джерелах немає жодної інформації, лише те, що він військовий генерал.

У свою чергу Зеленський призначив екс-главу зовнішньої розвідки Литвиненка секретарем РНБО. Раніше цю посаду обіймав Олексій Данілов.

Детальніше про те, хто такий Олександр Литвиненко, читайте в матеріалі РБК-Україна.


Говорить: «РБК-Україна»

Предыдущая Справа про спробу підкупу квартирами керівництва Мінремонту: з'явився новий підозрюваний
Следующий викрито злочинне угруповання в Чорнобильському заповіднику - фото - відео - новини 1+1 - Київ

Нет комментариев

Оставить комментарий