Зеленський закликав ЄС прискорити поставки ракет в Україну


«Особливо зараз, цього року, важливо і вирішально продемонструвати повну довіру до Європи та ефективність її рішень. «Російська агресія проти Європи, ініційована Москвою на європейському фронті, зараз посилюється ще одним російським спільником – артилерійськими снарядами та балістичними ракетами з Північної Кореї», – сказав глава держави.

Зеленський наголосив, що Росія тероризує українські міста за допомогою іранських “шахів”, які руйнують цивільну інфраструктуру. Тепер, крім того, Росія отримала ракети від Північної Кореї.

Як зазначив президент, розвідка підтверджує, що Росія отримає один мільйон артилерійських снарядів з Пхеньяна.

«У той же час, на жаль, затримується реалізація європейського плану щодо постачання Україні мільйона артилерійських снарядів. І це також сигнал глобальної конкуренції, в якій Європа не може дозволити собі програти“, – сказав Зеленський.

Мільйон ракет для України

Нагадаємо, минулої зими стало відомо, що українська армія відчуває нестачу артилерійських снарядів. Тому на початку травня ц.р Рада ЄС ухвалила рішення про допомогу Україні 1 млрд євро на спільні закупівлі боєприпасів і ракет.

Планувалося, що європейські країни доставлять Україні мільйон ракет до березня 2024 року.

Крім прямих поставок зі складів країн-членів ЄС, також організовуються спільні закупівлі снарядів.

Відомо, що країнам ЄС не вдалося повністю реалізувати план. За даними Bloomberg, до березня ЄС зможе надати Україні 600 тис. боєприпаси.
Говорить: «РБК-Україна»

Предыдущая Атакувати могли точку зв'язку РФ - ТСН, новини 1+1 - Україна
Следующий Українці тримають під матрацом 764,4 млрд грн - НБУ ТСН, новини 1+1 - Гроші

Нет комментариев

Оставить комментарий