Зеленський заявив, що в районі Куп’янська повідомлення з кордону з Польщею виглядають просто глузливо


“Те, що відбувається на нашому західному кордоні – кордоні з Польщею – не можна сприймати як щось нормальне і буденне. Нам потрібна проста і зрозуміла справедливість”, – сказав Зеленський.

Президент зазначив, що лише 5% українського аграрного експорту проходить через польський кордон. Тож, на його думку, справа не зовсім у зерні, а радше в політиці.

“А біля Куп’янська, біля кордону з Росією, де постійно веде ворожий вогонь, новини з кордону з Польщею виглядають просто глумливо. Нам потрібні спільні рішення, раціональні рішення, щоб вийти з цієї ситуації. Наші рішення виходять передусім від поляків і усіх у Європі, кому не байдужа доля Європи», – наголосив глава держави.

Блокада кордону

Нагадаємо, польські фермери вже оголосили, що з 20 лютого блокуватимуть усі пункти пропуску на кордоні з Україною. Також мова йде про підходи до вокзалів і морських портів.

9 лютого польські фермери заблокували три пункти пропуску на кордоні з Україною, також було ускладнено рух вантажівок і потягів. Пізніше з’ясувалося, що вони розблокували один із пунктів пропуску на кордоні з Україною – пункт пропуску “Шегині-Медики”.

Вже 12 лютого польські фермери заблокували ще два пункти пропуску на кордоні з Україною. Також продовжили акцію протесту на КПП Медика-Шегині.

Водночас, за даними Держприкордонслужби, польські мітингувальники перекрили рух лише для вантажівок і пообіцяли пропускати легкові автомобілі та автобуси.

Додамо, що 19 лютого міністр інфраструктури Олександр Кубраков провів термінові переговори з керівником Бюро національної безпеки Яцеком Северою щодо неприпустимості блокування пасажирського транспорту.

Що відбувається на українсько-польському кордоні і як це коментують обидві сторони – читайте в матеріалі РБК-Україна.


Говорить: «РБК-Україна»

Предыдущая Долар лихоманить, чого чекати далі - Ексклюзив ТСН
Следующий що відомо про ранковий обстріл 19 лютого 2024 року - ТСН, 1+1

Нет комментариев

Оставить комментарий