Зеленський зробив заяву про використання заморожених активів РФ для потреб України


Український лідер розповів, що ведеться активна робота над тим, щоб майбутній рік був і з достатніми програмами фінансової підтримки. Він зазначив, що це стосується і двосторонніх програм із державами-партнерами, і програм на рівні Євросоюзу, і процесу використання та конфіскації російських активів, заморожених у різних юрисдикціях.

Глава держави додав, що питання використання заморожених російських активів було одним з дуже важливих, які обговорювалися на переговорах на тижні, у тому числі в Сполучених Штатах Америки.

“Країни “великої сімки” (G7) можуть продемонструвати своє лідерство – активи держави-терориста та пов’язаних з ним осіб мають бути спрямовані на підтримку України, для захисту життя та людей від російського терору. Це буде справедливо. І вже готуємо необхідні контури рішень” , – Заявив Зеленський.

Використання заморожених активів РФ

Європейські та американські чиновники вивчають засоби вилучення доходів від російських активів, заблокованих після початку широкомасштабного вторгнення РФ до України.

Україна разом із міжнародними партнерами працює над створенням механізму, який дозволить конфіскувати заморожені активи РФ, зокрема державні, у країнах-союзниках. Ці кошти мають бути спрямовані на відновлення нашої держави. Йдеться майже про 500 млрд доларів.

Видання Bloomberg раніше писало, що в ЄС вивчають процедуру конфіскації 200 млрд. євро активів. Свої пропозиції також розробляє Єврокомісія.

За даними Financial Times, країни G7 наблизилися до конфіскації російських активів для їхньої передачі Україні.
Источник: «РБК-Україна»

Предыдущая У Маріуполі окупанти знищують головну катівню.
Следующий У Маріуполі тисячі людей зникли після фільтраційних заходів.

Нет комментариев

Оставить комментарий