«Жива культура – Живий світ»: тематичний фестиваль відбувся днями у Києві.


 

 

Дніпропетровщина представила два елементи нематеріальної культурної спадщини, які першими від України увійшли до Списків ЮНЕСКО — це Петриківський декоративний розпис та Козацькі пісні Дніпропетровщини.

 

Захід був організований з нагоди 20-річного ювілею Конвенції про охорону нематеріальної культурної спадщини в Національному музеї народної архітектури та побуту України.

 

У фестивалі взяли участь т.в.о. Міністра культури та інформаційної політики України, заступниця Міністра закордонних справ, голова Національної комісії України у справах ЮНЕСКО.

 

Метою фестивалю було підвищення обізнаності людей про елементи НКС, які побутують на Україні, донесення інформації про важливість їх збереження і захисту, важливість підтримки носіїв.

 

«На фестивалі відбувся показ елементів НКС, які включені до Списків ЮНЕСКО та до Національного переліку елементів НКС України. Було приємно побачити знайомі обличчя фахівців сфери культури, народних майстрів з інших областей України, які попри військовий стан приїхали на фестиваль та представили широкому загалу елементи нашої живої спадщини», — поінформувала Лілія Гиренко, начальниця управління з питань культури та спорту виконавчого апарату обласної ради.

 

Петриківська територіальна громада на чолі з головою Петриківської селищної ради Наталією Коваленко представила перлину нашого краю — Петриківський розпис. Пошановувачів народного мистецтва чекали виставка товарів та майстер-клас від петриківських майстрів.

 

Козацькі пісні Дніпропетровщини представляв етно-гурт «Співаночки» Кам’янського фахового музичного коледжу імені Мирослава Скорика, неодноразові переможці регіональних, всеукраїнських і міжнародних творчих конкурсів.

 

Колоритна атмосфера фестивалю в Національному музеї народної архітектури та побуту України дала змогу побачити і відчути багату українську культуру, звичаї та традиції давніх часів. А ще на фестивалі відбулося багато теплих зустрічей з майстрами і виконавцями українських пісень.

 

Источник: oblrada.dp.gov.ua

Предыдущая Ще 19 підприємців з Дніпропетровщини отримають кошти на розвиток власної справи.
Следующий Школи Дніпропетровщини одержали генератори

Нет комментариев

Оставить комментарий