Блокпости, збори, рейди комунальників і представників ТКС: як в Україні ловлять ухильників


Які заходи вживає ТКС щодо вручення повісток та виявлення осіб, які ухиляються від виконання обов’язків під час підготовки до Верховної Ради законопроектів з питань військового обліку та мобілізації в Україні.

На тлі покращення мобілізаційного та військового обліку Верховна Рада України запровадила рахунок № 10378. Там Мова йде про низку змін, спрямованих на виявлення шахраїв та перевірку громадян. Зокрема, документ передбачає застосування заходів впливу до військовослужбовців за відмову з’явитися до територіального центру комплектування та соціального захисту населення (ТЦС).

Тим часом представники ТКС відвідують спортзали в різних містах України та вручають там повістки.

У Київській області встановили блокпости, де армія та правоохоронці перевіряли підозрілі автомобілі та документи громадян. А в Дніпрі хочуть створити зони оповіщення та групи пошуку осіб, які проходять військову службу.

ТСН.ua зібрав усе, що відомо про заходи, які вживають до громадян-порушників, а також способи виписування повісток працівниками ТЦК.

Спеціальні майданчики для груп оповіщення та розшуку осіб військовослужбовців у Дніпрі

12 січня виконавчий комітет Дніпровської міської ради представив проект рішення про створення груп розшуку військовослужбовців та районів бойової служби під час мобілізації в Україні. Влада пропонує створити в місті спеціальні зони для оповіщення військовослужбовців і транспортних служб і розмістити їх у районних органах влади.

Однак пізніше прес-центр Дніпровської міської ради спростував інформацію про проект рішення.

«Документ не проходив відповідної експертизи і після перевірки був виключений з переліку проектів рішень виконкому. На розгляд виконкому і не погоджувався». це говорить в новинах.

До роботи хочуть залучити представників територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки.

Станом на 15 січня 2024 року рішення ще не набрало законної сили. Його має затвердити виконавчий комітет Дніпровської міської ради.

Пункти пропуску на Київщині продовжать працювати / Колаж ТСН.ua

Блокпости в Київській області

У Київській області завершився період проведення протидиверсійно-охоронних заходів, який тривав з 28 грудня по 6 січня. У цей період в області були встановлені блокпости, де армія та правоохоронці перевіряли підозрілі транспортні засоби та документи громадян. Проте наразі заходи безпеки в Київській області посилені.

За словами підполк Руслана Олениккомендант Київської обл., майже 900 осіб. Йдеться про співробітників Державного кризового управління, ГУ НП в Київській області, військовослужбовців штабу Київської області та військовослужбовців 114-ї ОМСБр. Він був створений 139 нарядівякі несли службу на стаціонарних та мобільних блокпостах. Він також працював 40 Пошукові системи.

Завдяки цьому його вдалося ідентифікувати та задокументувати 39 злочинів. Серед них: незаконна торгівля зброєю, незаконна торгівля наркотиками; надання неправомірної вигоди поліцейському; фальсифікація документів; порушення вимог радіологічної безпеки; незаконний видобуток природних ресурсів

«В рамках заходів безпеки виявлено кількість осіб, які фактично ухилялися від мобілізації. Тоді з ними співпрацюватимуть спеціалісти ТЦК та СП», – зазначив Олійник.

Він додав, що зараз тривають перевірки КПВВ та аналізується їх ефективність на окремих ділянках.

Рейд на миколаївський ТЦК “Епіцентр”.

Способи вручення повісток з ТЦК

А щодо т. зв мобілізаційні інновації, вони часто шокують українців, і тоді співробітники ТЦК здійснюють рейд, наприклад, у спортзали. Дзвінки приймають і тренери, і гості.

▶ Переглянути фільм можна на YouTube-каналі ТСН за посиланням: Нові сюрпризи від TCC! Де ловлять чоловіків і кому вручають повістку?

На Закарпатті всі документи вирішили перевіряти просто неба. Ради оборони від 1 груд запроваджено перевірку документів до закінчення воєнного стану. Також визначено командирів, які призначатимуть уповноважених осіб, які перевірятимуть документи, перевіряти речі громадян, автомобілі, багаж і вантажі, службові приміщення та квартири.

Вручають повістки і працівники комунальних підприємств. Об’єдналися представники Територіального центру комплектування та соціального захисту населення, міської варти та ГУНП в Запоріжжі. Тепер вони ходять по будинках, де живуть відповідальні за військову службу. Одні представники мобільних груп виписуватимуть повістки, інші стежитимуть за порядком.

Нагадаємо, про це заявив представник президента в Раді Федір Веніславський у новому законопроекті про мобілізацію. планують врахувати можливість вручення повістки не лише особисто з підписом, а також електронною поштою та рекомендованими листами. Це означає, що повідомлення про отримання рекомендованого листа приходить на поштову скриньку, а сам лист-вимогу відповідні представники поштового зв’язку мають передати особі особисто. Це так звана державна політика.

Проект закону про мобілізацію

25 грудня стало відомо, що Кабінет міністрів вніс до Верховної Ради проект закону “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення деяких питань мобілізації, військового обліку та проходження військової служби” №10378, який регулює питання надання відстрочки від призову на строкову військову службу з урахуванням кількості інвалідів.

Автори проекту пропонують:

  • Чоловіків потрібно брати не з 27 років, як зараз, а з 25 років.
  • Електронний кабінет і електронні повістки, на які потрібно відповідати. Або на вашу електронну пошту. Однак поки незрозумілі технічні моменти: як перевірити правильність пошти, чи не потрапив запит у спам і що робити, якщо у вас взагалі немає пошти.
  • У повістці буде чітко визначений термін явки, чого раніше не було.
  • Мобілізація з-за кордону. Це те, на що вже почали реагувати українці, які живуть за межами нашої країни, – оформлення документів у дипломатичних установах. Поки що це можливо, а потім – лише на підставі наказу про реєстрацію. Цей стандарт є предметом обговорення. Але є й окреме речення про те, що «особи, які несуть військову службу, призиваються на службу незалежно від місця проживання».

Верховна Рада продовжує обговорення нового законопроекту.

Проект «Військовий облік».

Тим часом в Україні готують до другого читання законопроект № 10062, що передбачає запровадження Єдиного електронного державного реєстру військовозобов’язаних, військовозобов’язаних та резервістів. Нова редакція містить, зокрема, такі пункти щодо персональних даних, офіційних даних тощо.

Думку юриста підтримав нардеп Олексій Гончаренко. Водночас він підкреслив, що його найбільше цікавить цей законопроект автоматичне надання статусу ветерана тому що наразі є багато проблем із наданням цього статусу.

Згідно з текстом проекту, опубліковано на сайті Ради бажають внести до реєстру та зберегти у своїй базі таку інформацію:

  • анкетні дані призовників, військовослужбовців та резервістів;
  • службові дані призовників, військовослужбовців та резервістів;
  • відомості про кадрову потребу Збройних Сил України та інших утворених відповідно до закону України військових формувань, за винятком відомостей, що становлять державну таємницю.

Згода призовників, військовослужбовців та резервістів на обробку їх персональних даних для цілей реєстру не вимагається.

У разі ухвалення проекту до реєстру буде внесено відомості про всіх осіб, які підлягають військовій службі за віком від 17 до 60 років (на даний момент від 18 до 60 років).

Український юрист Ростислав Кравець вже розкритикував законопроєкт про реєстр військовозобов’язаних. На його думку, цей акт може становити загроза національній безпеці Україна.

Нагадаємо, ми вже писали про електронну призовницю та військову службу. Які дані він міститиме та як каратимуть тих, хто ухилятиметься від цього – читайте ТУТ.

Читайте головні новини сьогодні:

Підпишіться на наші канали на Телеграма І Viber.


Зазначив: ТСН

Предыдущая Чи можна позбавити громадянства ухильників за кордоном: пояснив екс-суддя Конституційного суду
Следующий Виступ Зеленського в Давосі 16 січня – заява президента, основні заяви

Нет комментариев

Оставить комментарий