До кінця 2024 року Росія зможе запускати в Україну до 800 безпілотників на місяць – експерт


Військовий експерт прогнозує зростання атак безпілотників в Україні до кінця 2024 року.

У ніч на 1 січня російські окупаційні війська завдали рекордного удару дрони Шахед-131/136 в Україні. Було використано 90 безпілотників-камікадзе, з яких збито 87. Як зазначив військовий експерт Олександр Коваленко, це абсолютний рекорд, який лише підтверджує, що командування окупаційних військ РФ спеціально та заздалегідь готувало такий наліт на тилу України в новорічну ніч.

Ось про що він говорить він написав в Telegram.

На його думку, оскільки Іран нарощує виробництво безпілотників-камікадзе, середньомісячна кількість атак Шахед-131/136 на Україну може сягнути 800 і більше до кінця 2024 року.

“Маніяки не відмовляються від свого фетишу – терору і вбивств у визначні дати. Під час цього рейду були задіяні не тільки всі основні пускові пункти одночасно – мис Чауда, Курськ, Приморсько-Ахтарськ, а й максимальна кількість груп – 14. При цьому практично всі групи мали свою унікальну траєкторію польоту, що ускладнювало їх перехоплення», – зазначив він.

За словами експерта, це була найтриваліша атака дронів в Україні, яка тривала 14 годин, а маршрути дронів з урахуванням маневрів сягали аж 1000 км. км.

Основними містами, які були метою цього рейду, були Одеса, Дніпро, Херсон, Кривий Ріг, Запоріжжя, Львів. Загалом над Одесою та областю було збито 28 Шахед-131/136.

Коваленко також пояснив атаку безпілотників на Львівщину, зокрема атаку на римський музей Шухевича та Дублінський університет, де навчався Степан Бандера. Росіяни навмисно координували атаки на цивільні цілі залежно від того, з ким вони були пов’язані.

«Можна лише ще раз констатувати, наскільки Шухевич і Бандера залишаються серед російської недімперії», – підкреслив експерт.

Також у грудні було побито рекорд із використання безпілотників-камікадзе Шахед-131/136 за місяць – російські окупанти запустили в Україні 689 безпілотників. Це абсолютний рекорд місяця.

«Хочу зауважити, що в грудні 2022 року Росія могла собі дозволити нанести 120 ударів Шахед-131/136, а передноворічний наліт тоді був рекордним – 45 безпілотників. У той же час Росія продовжує критично оцінювати свою залежність від поставок Шахед-131/136 з Ірану, оскільки досі не може організувати повний цикл серійного виробництва цих безпілотників, але іранці щомісяця збільшують виробництво на в середньому 5-10% від початкової суми», – пояснює Коваленко.

За його словами, враховуючи темпи розширення виробничих ліній в Ірані, не виключено, що середньомісячна кількість нальотів Shahed-131/136 в Україні в першому кварталі 2024 року становитиме близько 500, а до кінця 2024 року – досягти 800 і більше.

За словами Коваленко, з виробничою потужністю 6 тис. Shahed-131/136 на рік або більше, Іран зможе не тільки накопичувати цей потенціал, але й постачати його іншим своїм проксі на Близькому Сході, створюючи серйозну терористичну загрозу для країн, які є потенційними для Ірану. антагоністи. У списку цих країн багато, починаючи від Ізраїлю, через Туреччину, Саудівську Аравію і закінчуючи Азербайджаном.

Нагадаємо вам про це У новорічну ніч окупанти атакували Україну з 90 безпілотників Шахед-136/131. Сили ППО знищили рекордну кількість безпілотників – 87.

Читайте також найважливіші новини дня:


Зазначив: ТСН

Предыдущая Новорічний подарунок: українські хакери зупинили роботу платіжних терміналів у Росії
Следующий Що зміниться для українців після 1 січня 2024 року: відповіді на 10 запитань про зарплати, пенсії, тарифи на комуналку

Нет комментариев

Оставить комментарий