Кібератака на представників Сил оборони: злочинці намагалися атакувати військові комп’ютери


Атака була здійснена через месенджер Signal.

Українців попередили про нову кібератаку. Він був адресований представникам сил оборони та надісланий через месенджер Signal.

Про те, що повідомили Державна служба спеціального зв’язку та захисту інформації України.

«Українська урядова група реагування на комп’ютерні надзвичайні ситуації CERT-UA зареєструвала та вжила заходів щодо нейтралізації нової кібератаки проти представників Збройних сил України. Зловмисники намагалися заразити комп’ютери військовими шкідливими програмами. Атака була здійснена через месенджер Signal», – йдеться в повідомленні.

Там також додали, що кіберзлочинці, видаючи військового колегу, надіслали XLS-документ під виглядом звіту та прохання про допомогу в його створенні. Цей документ містив зловмисний код, який під час виконання завантажував і запускав зловмисне програмне забезпечення COOKBOX на комп’ютері жертви.

Ця діяльність триває щонайменше з осені 2023 року, націлена та відстежується за ідентифікатором – UAC-0149.

«В одній із військових частин вдалося попередити зараження комп’ютера завдяки використанню технології безпеки EDR. CERT-UA неодноразово звертав увагу на необхідність негайного встановлення таких технологій на всіх комп’ютерах Збройних сил України. Для встановлення такої технології просимо звертатися до Центру кібербезпеки ІТС (військова частина А0334; e-mail: csoc@post.mil.gov.ua)», – зазначили в Держспецзв’язку.

Нагадаємо, СБУ виступила з гучною заявою щодо атак російських хакерів.

Читайте також:


Зазначив: ТСН

Предыдущая Зеленський відреагував на плани Макрона зібрати європейських лідерів
Следующий "Він погано говорить і має спотворене обличчя": колишня дружина звинуватила ТЦК у викраденні паралізованого на Закарпатті

Нет комментариев

Оставить комментарий