Конференція з відновлення справедливості для України в Гаазі: що відомо про її результати


На останній прес-конференції міністр Кулеба не виглядав задоволеним.

У Гаазі відбулася конференція щодо відновлення справедливості в Україні. Представники європейських та міжнародних судів обговорили шляхи подолання наслідків російської агресії.

Про це йдеться в сюжеті кореспондента ТСН Олександри Мітіної.

Біля входу на конференцію з відновлення справедливості в Гаазі показали фото зі зруйнованих українських міст. Тут зібралися представники понад п’яти десятків країн.

Фото показали в Гаазі

На конференції Зеленський знову нагадав про необхідність створення спеціального трибуналу для злочину агресії – переговори про це ведуться два роки.

“Це єдине питання, де немає практичного прогресу, і дискусія щодо параметрів трибуналу триває”, – сказав міністр закордонних справ Дмитро Кулеба.

Найбільша зміна – запуск міжнародного реєстру збитків, до якого тепер українці можуть подавати заявки на Dia. Механізм компенсації також буде розташований у Гаазі. До його створення вже долучилися 44 країни. Щоб Росія заплатила за рахунками, потрібні голоси всього світу. Перш за все, Єврокомісія знає, де взяти гроші

«Наразі в ЄС ми заморозили 27 мільярдів особистих активів росіян і понад 208 мільярдів російських державних активів. Це для нас гарантія, що одного разу все це можна буде використати для компенсації», – каже єврокомісар з питань юстиції. Дідьє Рейндерс.

На останній прес-конференції український міністр не виглядає задоволеним. За його словами, переговори про створення трибуналу йдуть повільніше, ніж хотілося б Україні.

«Якщо політики хочуть встановити справедливість, юристи та банкіри завжди знайдуть спосіб. Якби було інакше, світ би не побачив Нюрнберзького процесу», – пояснив Дмитро Кулеба.

Дмитро Кулеба

▶ Переглянути фільм можна на YouTube-каналі ТСН за посиланням: ТСН 07:00 3 квітня 2024 | Повний прес-реліз

Нагадаємо, Зеленський виступив із сильною промовою на конференції в Гаазі.

Читайте також:


Зазначив: ТСН

Предыдущая Зеленський заявив, що для захисту Харкова потрібні системи "Патріот".
Следующий гостра реакція адвоката, новини 1+1

Нет комментариев

Оставить комментарий