Перемога чи поразка України: які сценарії майбутньої війни розглядають західні ЗМІ?


Війна в Україні не триватиме роками, але її можуть призупинити або «заморозити» вже у 2024 році. Водночас є високий ризик втрати Україною територій і проникнення окупантів в країну. Є навіть версія, що російські війська можуть знову опинитися під Києвом у липні. Щоб цього не сталося, необхідна допомога Заходу, причому термінова.

Які сценарії війни в Україні, перемоги чи поразки, розглядають західні ЗМІ – читайте на ТСН.ua.

Вікно можливостей для Росії та найнебезпечніший період для України: Politico

Politico опублікував статтю, в якій припускає, що Україна вступає в найнебезпечніший період війни з тих пір, як вона вперше вразила світ героїчною обороною Києва на початку повномасштабного російського вторгнення.

«Виникає питання: чи загрожує країні загибель?»– стверджують автори матеріалу.

Видання звернуло увагу на військову допомогу Заходу Україні. Хоча зброя надходила у величезних кількостях, вона ніколи не була достатньо швидкою і часто супроводжувалася заламуванням рук з боку як американських, так і європейських лідерів. Вони боялися ескалації з боку РФ і її ядерних загроз. Як регулярно відзначають українці, отриманої зброї країні вистачить, щоб вижити, але недостатньо, щоб виграти війну.

Проблема відсутності військової допомоги

Існує також пакет допомоги на 60 мільярдів доларів, запропонований президентом США Джо Байденом, який залишається заблокованим у Конгресі. Українські чиновники та законодавці сподіваються, що Сполучені Штати не залишать країну в біді. Так, міністр закордонних справ Дмитро Кулеба зазначив, що в перші місяці війни партнери України “показали, що можуть приймати запаморочливі рішення в стані шоку”. Але потім все нормалізувалося, і “ви почали бачити, як вони повертаються до звичного способу ведення політики”.

Політика запитує: що буде, якщо США не приймуть допомогу Україні? на $60 млрд. Народний депутат України Іванна Климпуш-Цинцадзе відповіла лаконічно: “жахливо”.

Водночас Європа намагається допомогти Україні компенсувати колосальний брак артилерійських снарядів. Однак, як зазначають автори статті, ЄС дав обіцянку раніше і не виконав її вчасно.

Звільнення боржника та інші помилки

Як читаємо в публікації, багато хто в Україні, в тому числі військові на фронті, вважають помилкою звільнення президента Валерія Залужного з посади головнокомандувача Збройних сил України.

Серед інших помилок влади він називає Politico повільний початок будівництва оборонних укріплень до очікуваного російського наступу навесні чи влітку. Ще одна проблема – нездатність вийти з глухого кута, пов’язаного з мобілізацією, і приєднатися до великої армії.

«Україні не тільки катастрофічно не вистачає боєприпасів і зброї, але й спалах патріотичного запалу, через який пункти вербування були заповнені добровольцями, згас на третьому році війни. Зараз Україна намагається вербувати людей на поле бою, яке пожирає її солдат», – йдеться у статті.

Валерій Залужний і мобілізація в Україні / Фото. ТСН.ua

«Годинник цокає»

Він зазначає, що законопроект про мобілізацію застряг у Раді місяцями, «оскільки Зеленський, парламент і Міноборони продовжують закидати один одного грошима. Однак, враховуючи те, що Путін, як повідомляється, планує мобілізувати набагато більше після свого фіктивного переобрання, час не настав». цокання».

За словами польського військового експерта, директора Rochan Consulting Конрада Музики, тепер для Росії відкрилося вікно можливостейоскільки «брак живої сили та артилерійських боєприпасів не дозволить українцям вести ефективну оборону».

«Критична фаза» війни та «заморожування» військових дій: Die Welt

Німецька газета Die Welt описав декілька можливих версій розвитку воєнних подій. У статті йдеться про те, що війна навряд чи триватиме ще кілька років і може бути «заморожена».

Die Welt наводить наступні сценарії перебігу війни:

  • Ймовірно, бої будуть «заморожені».
  • Без подальшої перерви ні Росія, ні Україна не матимуть переваги на полі бою.
  • Україна не має шансів повернути окуповані території у 2024 році.
  • На українських територіях очікуються нові російські наступи та втрати.
  • Російські війська спробують прорвати першу лінію оборони ЗСУ. Тепер він великий ризик вторгнення ворога в Україну (до Дніпра).
  • Україна зіткнулася з «критичною фазою» війни, яка триватиме до вересня, якщо Захід швидко не передасть більше зброї.
  • Захід повністю недооцінив військові можливості РФ: у агресора достатньо ресурсів і глобальної підтримки для продовження війни.

Видання зазначило, що ключову роль у розгортанні війни зіграє слабка підтримка України з боку Заходу та її оборонна позиція. Якщо війну не «заморозити», жодна зі сторін не матиме переваги на полі бою згодом.

До речі, нещодавно лідер парламентської фракції Соціал-демократичної партії Німеччини Рольф Мютценіх висловився за «заморожування» війни в Україні. Слід зазначити, що уряд Німеччини займає протилежну позицію. За словами політика, “вікно можливостей” для припинення вогню може відкритися в будь-який момент. Зокрема, на його заяву відреагувала міністр закордонних справ Німеччини Анналена Бербок, яка зазначила, що «всі, хто вважає можливим заморозити війну з Україною, мають увійти в історію». Заяву Мютценіха також розкритикував посол України в Німеччині Олексій Макеєв.

Що стосується позиції самого канцлера Німеччини Олаф Шольцце звучить так:

«Дозвольте мені прояснити одну річ: мир можливий у будь-який час. Путіну просто потрібно закінчити свою варварську кампанію і вивести свої війська “.

Україна почне втрачати території: все вирішиться протягом 5-8 місяців – The Economist

«Мертвий кут» на фронті вже не здається таким поганим сценарієм, пише The Economist. Війна навряд чи триватиме ще кілька років, натомість вона може бути припинена вже у 2024 році. У статті зазначається, що Збройним силам України серйозно не вистачає бійців і боєприпасів. Поки що ситуація не така критична і захисники України зупиняють вторгнення ворога, але якщо тенденція збережеться, то країна почне втрачати територію. Все вирішиться протягом 5-8 місяців.

Видання також зазначало, що з моменту захоплення Авдіївки в лютому окупанти чинили інтенсивний тиск на схід України і намагалися пройти якомога далі на захід від міста, щоб не дати ЗСУ сформувати там більш потужний рубіж оборони. Поки що росіяни просунулися лише на 7-10 км, але влітку очікується більш масштабний наступ.

«Наступні 5-6 місяців можуть бути критичними». – сказав Конрад Музика, аналітик Rochan Consulting та автор сайту Ukraine Confused Monitor.

За словами Майкла Кофмана з Фонду Карнегі, пріоритетами України є «жива сила, фортифікаційні споруди та боєприпаси».

▶ Переглянути фільм можна на YouTube-каналі ТСН за посиланням: Війна може закінчитися вже у 2024 році! За яких умов і коли саме?

Єдиний вихід із глухого кута – збільшити західну допомогу, і негайно

“Росія може випустити щонайменше п’ять артилерійських снарядів, тоді як Україна може випустити лише по одному. Поки законопроект про підтримку України США залишається заручником передвиборчої гонки, Європа із запізненням приймає цей виклик. Тоді як Росія наразі виробляє приблизно три мільйони артилерійських одиниць снарядів на рік і отримує більше від Північної Кореї та Ірану, Європа планує виробляти всього 1,4 мільйона снарядів на рік до кінця 2024 року і збільшити це число до двох мільйонів до кінця наступного року», – пише The Economist.

Україні вже не вистачає як систем ППО, так і ракет. Не кажучи вже про ракети «Таурус», які Німеччина не хоче передавати, щоб, не дай Боже, «нагнітати» ситуацію.

Яка зброя потрібна, щоб переломити ситуацію і перемогти РФ: The Telegraph

Видання Telegraph зазначало, що значно більша матеріальна підтримка Заходу допомогла б Україні просунутися у звільненні території. Тому лише три зброї можуть переломити хід війни.

Перш за все, Збройні сили України потрібні артилерійські снаряди. Однак нинішня ситуація склалася так, що через блокування в Конгресі США допомоги Україні і, як наслідок, скорочення кількості боєприпасів, добові поставки боєприпасів українцям скоротилися на дві третини.

Другою великою потребою України є Зенітні батареї Patriot і ракети до них.

«Подвоєння-потроєння кількості «Патріотів» могло б допомогти українцям відновити контроль над лінією фронту в повітрі, а також зменшити кількість масштабних і кривавих ракетних обстрілів українських міст РФ», – зазначають журналісти.

Третій вид зброї, який потрібен Україні бронетехніка. Видання вказало, що американські Bradley і Abrams є одними з найкращих броньованих машин у світі. У контратаках проти ударних угруповань противника на захід від Авдіївки цей прийом використовувався для гальмування зимового наступу Росії.

Патріот / Фото: Associated Press

У липні 2024 року російські війська можуть знову стояти під Києвом – The Times

Колумніст Ян Мартін у статті для The Times заявив, що є ризик того, що російські війська знову будуть під Києвом у липні 2024 року. І в цій ситуації президент Володимир Зеленський знову звернеться до країн Заходу з проханням не ліквідувати його, а надати необхідні боєприпаси для протистояння ворогу.

Автор статті зазначив, що всупереч поширеній думці, що війна в Україні – це вічний «заморожений конфлікт», на фронті триває гостре протистояння та існує реальна загроза відведення ЗСУ.

Про це зазначає видання Якщо Україна зазнає поразки, європейські країни можуть стати наступною метою президента Росії Володимира Путіна.. Місцева влада, яка найбільше підтримує Україну, стурбована можливістю здійснення найгіршого сценарію.

«Президент Макрон чітко відчув небезпеку і намагається скерувати Захід до більш рішучого підходу, збільшивши можливість введення сухопутних військ. Інші країни, наприклад Німеччина, це рішуче заперечують. Коли нарешті стане зрозуміло, що мир для європейців можна гарантувати лише силою? Коли Україна впаде і Путін почне погрожувати країнам Балтії, Польщі, Фінляндії, Швеції та Норвегії? Ніхто з тих, хто підтримує самовизначення України проти російського варварства, не хоче, щоб цей жахливий сценарій здійснився. Але ставки дуже високі. Ми маємо усвідомити жахливу ціну провалу», – підкреслив автор статті.

Читайте також:

Підпишіться на наші канали на Телеграма І Viber.


Зазначив: ТСН

Предыдущая Зеленський пояснив обережність Байдена страхом ядерного удару
Следующий В Одесі сталося аварійне відключення підстанції - у деяких районах не було світла

Нет комментариев

Оставить комментарий