В Україні ухвалили перші рішення про мобілізацію засуджених: подробиці – Україна


Хмельницький міськрайонний суд ухвалив перші рішення про умовно-дострокове звільнення двох засуджених до військової служби за контрактом у Нацгвардії.

В Україні вже почали приймати перші рішення щодо мобілізації засуджених громадян. Тож двом чоловікам дозволили підписати контракт із Нацгвардією.

Про це повідомляє прес-служба Хмельницький районний суд.

Зазначимо, що 21 травня суд розпочав розгляд перших заяв органів Державної пенітенціарної служби, що діє на території воєводства, про звільнення засуджених від відбування покарання на військову службу та встановлення за ними адміністративного нагляду.

«Так, цього дня надійшло два листи з Хмельницького СІЗО». Їх розглядали у відкритому судовому засіданні в режимі відеоконференції. Обидва засуджені виявили готовність проходити військову службу за трудовим контрактом та відповідати вимогам військової служби за контрактом, визначеним ст. 21-5 Закону України “Про військову службу і військову службу”, – йдеться в повідомленні.

Волонтери, молодики 2000 та 1981 років народження, судимі за крадіжки. У змісті постанов також зазначено, що кожен із них за станом здоров’я придатний до військової служби, пройшов професійно-психологічний відбір та має належну фізичну придатність до виконання покладених на нього обов’язків.

Суд задовольнив клопотання та зобов’язав слідчий ізолятор м. Хмельницького невідкладно, але не пізніше 24 годин з дня набрання вироком законної сили, звільнити достроково звільнених від відбування покарання для проходження військової служби згідно з ст. договір. Також передати чоловіків до підрозділів Національної гвардії України з доставкою до Територіального центру комплектування та соціальної підтримки Об’єднаного міста Хмельницького для укладення контракту та проходження військової служби.

Також суд постановив встановити владу над чоловіками адміністративний нагляд строком на один рік, але не більше ніж до звільнення з військової служби.

«Таке керівництво здійснюватиметься командирами військової частини, у підпорядкуванні якої вони проходитимуть службу за контрактом. Серед обмежень – заборона перебувати поза межами військової частини та виїжджати в особистих справах без згоди начальника», – повідомили в прес-службі суду.

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський підписав закон, який дозволяє мобілізацію певних категорій ув’язнених до лав Збройних сил України. Це рішення викликало багато питань щодо можливих ризиків та ефективності такого кроку. Про те, чим загрожує мобілізація полонених і наскільки вона може бути ефективною, висловив свою думку військовослужбовець ЗСУ, командир штурмової групи безпілотників Ігор Луценко.

Читайте також:

Підпишіться на наші канали на Телеграма І Viber.


Зазначив: ТСН

Предыдущая Обстріл Харкова 23 травня – Зеленський показав фото наслідків
Следующий Зеленський відправиться на висадку в Нормандії до Франції

Нет комментариев

Оставить комментарий