В Україні зробили унікальну операцію 9-місячній дівчинці: відомо (фото, відео)


Після втручання дівчина почувається добре.

У столичному Охматдиті провели унікальну операцію – трансплантацію печінки з одночасною корекцією вади серця. Втручання вирішили поєднати, щоб не нашкодити пацієнтці.

Про це йдеться в сюжеті кореспондента ТСН Карини Вакарєвої.

Привітати 9-місячну Тетянку з випискою з лікарні зібралися десятки лікарів.

«Команда, в якій важливий кожен: від прибиральниці до голови комітету Верховної Ради», — говорить генеральний директор НДСБ «ОХМАТДИТ» Володимир Жовнір.

Малюк народився у лютому минулого року. Вроджена вада серця та біліарна атрезія – затримка жовчі в печінці – такі діагнози почули батьки від лікарів.

Тетяна

«Коли приймалося рішення, ситуація була така, що кожен день могла статися подія, яка унеможливила б операцію, — розповідає анестезіолог-реаніматолог Андрій Висоцький.

Корекція пороку серця та трансплантація печінки від матері-донора. Оперувати дитину з різницею в кілька днів було ризиковано – могла бути кровотеча.

«Ми прийняли рішення – це буде одна операція. Одна операція, яка буде розділена на три частини», – каже хірург-трансплантолог Олег Годік.

За життя маленької Тані боролися кілька бригад лікарів. Майже добу провели в операційній. Роботі хірургів заважала критично мала вага дитини.

«Під час операції ми зіткнулися з невеликою проблемою, коли ураження печінки було досить великим, — розповідає хірург-трансплантолог Олег Годік.

Це була перша операція такого типу в Україні. Зараз Таня оговтується від пережитого і посміхається на камеру. Набралася сил і мама донора.

2023 рік став роком надзвичайно складних операцій з трансплантації органів.

«Я подивився статистику за минулий рік. Майже 600 трансплантацій ми зробили без участі іноземних спеціалістів, – розповідає голова НСЗУ ВР Михайло Радуцький.

▶ Переглянути фільм можна на YouTube-каналі ТСН за посиланням:⚡️ Гарячі новини за 5 січня 2024 | Новини з України

Нагадаємо, жінці зробили рідкісну операцію у Львові.

Читайте також:


Зазначив: ТСН

Предыдущая дані розвідки вказували, де російські війська могли активізуватися
Следующий Як зробити мобілізацію чесною: експерт назвав дві основні ідеї, до яких схиляється суспільство

Нет комментариев

Оставить комментарий