Військовий облік за кордоном – що потрібно знати – Україна


Заступник начальника Головного управління персоналу Генерального штабу пояснив, що робити військовозобов’язаним, особам, які проходять військову службу та резервістам, які перебувають за межами України.

Хоча законопроект про мобілізацію зняли з розгляду та повернули ініціатору, стандарти військового обліку українців за кордоном, ухвалені наприкінці 2022 року, діють. Неукраїнські громадяни повинні стати на консульський облік. При цьому консульський облік залишається добровільним.

Про те, що це говорить у роз’яснювальному матеріалі порталу «Про Україну» з посиланням на інформацію заступника начальника Головного управління персоналу Генерального штабу Збройних Сил України – першого секретаря з консульських питань Посольства України в Празі.

Відповідно до Постанова КМУ №1487 «Після затвердження Порядку організації та ведення військового обліку військовозобов’язаних, осіб, які проходять військову службу та резервістів», який набрав чинності наприкінці 2022 року, військовий облік є обов’язковим.

Обов’язки військовослужбовців та резервістів

Якщо громадяни України перебували за кордоном більше трьох місяців, вони повинні стати на військовий облік за місцем консульського обліку в закордонних дипломатичних установах України.

Крім того, протягом семи днів з дня прибуття на нове місце проживання необхідно особисто з’явитися до закордонної дипломатичної установи України для взяття на військовий облік.

При цьому постановка на тимчасовий консульський облік є добровільною та платною.

«Тому ми фактично ведемо військовий облік лише тих осіб, які добровільно стають на тимчасовий консульський облік і мають підстави для взяття на військовий облік», – пояснили в консульстві.

Після цього консульство має повідомити відповідні територіальні органи реєстрації протягом 7 днів.

На військовий облік у консульствах ставлять лише тих, хто також перебуває на тимчасовому консульському обліку.

«Облік військовозобов’язаних, військовозобов’язаних та резервістів, взятих на тимчасовий консульський облік, покладено на іноземні дипломатичні установи», – зазначили в Головному управлінні персоналу Генштабу.

Військовий облік за кордоном: які санкції за його невиконання

Якщо військовозобов’язаний, військовозобов’язаний чи резервіст протягом 7 днів не з’явиться до закордонної дипломатичної установи України для проходження військової служби, він порушить вимоги Порядку відповідальності згідно зі ст. 210 Кодексу України про адміністративні правопорушення. А це тягне за собою штраф від 30 до 50 тисяч рублів.

Повторне протягом року вчинення порушення, а також вчинення такого порушення в особливий період тягне за собою накладення штрафу від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

▶ Переглянути фільм можна на YouTube-каналі ТСН за посиланням: Подоляк: Що робити з мобілізацією і скандальним законом?

Раніше ТСН.ua з посиланням на пояснення адвоката писав про виклики до суду через смартфон. За словами адвоката Ростислава Кравця, який також розбирається в питаннях мобілізації, громадянин України не зобов’язаний реєструватися в Акції чи мати ідентифікаційний код, якщо він має релігійні переконання.

Читайте також:


Зазначив: ТСН

Предыдущая Зеленський відповів, коли може закінчитися війна і від чого це залежить – в Україні
Следующий Зеленський звинуватив партнерів у недостатній ППО

Нет комментариев

Оставить комментарий