Як вибрати університет для студента. Куди поступити?


photo 5411090930020236694 w 1366x768 1
photo 5411090930020236694 w 1366x768 1

Вища освіта в Україні дуже розвинута. Незважаючи на те, що певні виші змушені були евакуюватися задля безпеки студентів, все ж вони функціонують і розвиваються. За останні кілька років значно зросла популярність університетів оборонного спрямування. Туди йдуть вчитися не лише хлопці, але й дівчата. Дані університети готують фахових військових, що дуже важливо в наш час. Найбільш затребуваними є:

  • Академія Сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного
  • Харківський університет Повітряних Сил імені Івана Кожедуба
  • Одеська військова академія
  • Національна академія Національної гвардії України (м. Харків)

Більшість університетів дають високий рівень знань та фізичної підготовки. Всі, хто навчається в даних закладах можуть претендувати на високі посади у сфері військового управління, а також мають певні військові звання, закінчуючи університет.

Найкращі вузи України

Всього в Україні є більше, ніж 200 державних і приватних вузів. Кожен з них готує бакалаврів, магістрів, дає високий рівень знань. У 2023 році у ТОП 5 найкращих вузів України увійшли виші Києва, Львова та Харкова. Українські університети, а надто університети у м. Львів, показали високий рівень підготовки та увійшли у рейтинг найкращих вищих шкіл в Україні.

Найкращим українським вузом вже довгий час лишається Київський національний університет імені Тараса Шевченка. Це один з найдавніших вузів України. Його було засновано 2 листопада 1833 року і названо університетом святого Володимира. Повноцінно функціонує з серпня 1834 року. В університеті викладали найкращі уми того часу: Костомаров, Драгоманов, Скліфосовський, Вернадський, Борис Делоне та ін. В клініці при університеті оперував Пирогов, а концерти в університетському залі давав сам Ліст.

У певний період тут працював навіть Тарас Шевченко. На його честь у 1939 році  і переназвано університет. В університеті є:

  • 14 факультетів
  • 8 інститутів
  • 1 відділення
  • 21 підрозділ
  • 2 коледжі

Другим за популярністю і за рейтингом у галузі знань є Львівський національний університет імені Івана Франка. Це один з найстаріших університетів України. Заснований у 1661 році польським королем. Тут вчилися відомі люди свого часу. Наприклад, у 70-х роках позаминулого століття навчався Іван Франко, а у 1894 році кафедру історії очолював молодий Михайло Грушевський.

З 1940-го року носить ім’я Івана Франка, а з 1999 року має статус національного. Тут є 19 факультетів та кілька коледжів. Навчається майже 21 тисяча студентів. Працює близько 2000 викладачів, в тому числі велика кількість докторів і кандидатів наук.

Третє місце у рейтингу найкращих університетів займає Національний університет «Львівська політехніка». Університет був заснований у 1816 році за підтримки австрійського короля Франца I. Університет має давні традиції і виховав не одне покоління знаних інженерів. Наприклад, у 1912 році лекцію тут читала знаменита хімік Марія Склодовська-Кюрі. Під час Першої світової війни університет був госпіталем, а через відсутність дров у ньому спалили всі дерев’яні меблі і обшивку у аудиторіях. Під час Другої світової війни університет знов став німецьким військовим госпіталем.

З 1939 року це – Львівський політехнічний інститут. З 1993 року – університет, а з 2000 року – національний університет. Головний корпус університету розміщується у будівлі, що є пам’яткою національного значення.

Тут функціонує 16 інститутів, 10 коледжів, 2 гімназії.

Звісно, в Україні чимало дуже хороших університетів, це: Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського, Харківський національний університет імені Каразіна, Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича, Прикарпатський національний університет імені Стефаника та ін. У нас є з чого вибрати студенту. Але головне орієнтуватися на свої бажання та навіть мрії і тоді будь-який університет зможе подарувати чудові знання і хороші студентські роки.

Предыдущая Байден зробив спеціальну заяву після масованої російської атаки
Следующий Куди піти туристу в Києві? Популярна локація – парк Голосіївський

Нет комментариев

Оставить комментарий