Куди піти туристу в Києві? Популярна локація – парк Голосіївський


novostroyki kieva
novostroyki kieva

Гостям столиці, які прибувають до мегаполісу з туристичною метою, варто познайомитися не лише зі старовинними архітектурними пам’ятками головного міста України, але й із його парковими зонами, мальовничими та цікавими.

Одним із таких місць є національний природний Голосіївський парк, що носить ім’я видатного поета Максима Рильського.

Особливості ландшафту, флори й фауни

Площа паркової території складає близько 11 тисяч гектарів, порослих лісом та з непрохідною болотистою місцевістю. Незаймані, первозданні куточки природи благополучно сусідують зі хмарочосами міста-мільйонника та гамірними його вулицями.

Парк включає кілька окремих ландшафтних секцій. Серед них варто виділити так звану ділянку регулярного стилю. На ній можна побачити верби та граби різноманітної видової специфіки, пірамідальні тополі та ялини.

Заслуговує на увагу мандрівників також Голосіївська долина, грабова діброва і нетипові для даного регіону насадження буку, яким вдалося чудово тут акліматизуватися.

Окрасою національного парку є вікові дуби, розосереджені майже по всій його території. Серед них збереглося декілька унікальних дерев, орієнтовний вік яких становить 5 століть.

Загалом у «Голосіївському» зростає 24 види занесених до Червоної книги України представників флори. Тут можна побачити лілію лісову, ковилу дніпровську, сон лучний та інші рослини, які знаходяться під загрозою знищення.

Тваринний світ природного парку також багатий – крім лосів, диких кабанів, лисиць, козуль та зайців, на даній території можна зустріти видру та мідянку, а також  рідкісних комах – махаона, жука-оленя й вусача мускусного.

Історичне минуле

За прадавніх часів на цій території займалися полюванням доісторичні люди, потім мешкали скіфські племена та проводили свої ритуали язичники, допоки не прийшла на Русь християнська віра.

Є свідчення істориків, що перші дерева в даному лісі посадив архімандрит Києво-Печерської Лаври Петро Могила в 1631 році.

На території лісового масиву можна побачити оборонні споруди – ці укріплення забезпечували захист Києва в роки Другої світової.

Частина локації є парком культури та відпочинку. Заклали даний об’єкт в 1957 році за участі архітекторів Н. Пестрікова, В. Ладного та З. Хлєбнікова.

Три роки потому парк оголосили пам’яткою садово-паркового мистецтва всеукраїнського значення.  

1965 на території відповідного туристичного об’єкту був встановлений меморіал захисникам Києва за часів окупації гітлерівськими загарбниками. Даний пам’ятник спорудили у вигляді гранітної стели.

Двадцять років тому біля центрального входу в парк встановили пам’ятник Максиму Рильському.

Інфраструктура

Київський парк Голосіївський став місцем, що приваблює відпочивальників – на його території збудовано багато інфраструктурних об’єктів, улюблених містянами й гостями міста:

  • спорткомплекс;
  • кав’ярні та ресторації; 
  • розваги та атракціони, зокрема мотузковий парк;
  • розташований просто неба літній кінотеатр;
  • картинги;
  • дитячі ігрові майданчики та павільйони.

Однією з фішок національного парку є каскад мальовничих ставків, поблизу яких розташовані оглядові майданчики https://kyiv-day.com/the-most-beautiful-sights-of-the-maidan-near-kiev/ Києва та човнові станції.

Сьогодні ця територія, обладнана мережею пішохідних та велосипедних доріжок, а також екстремальною велотрасою, служить місцем для пікніків киян і вабить тисячі мешканців інших регіонів країни, що приїздять до столиці.

Предыдущая Як вибрати університет для студента. Куди поступити?
Следующий Україна туристична. Туризм в Україні в умовах війни

Нет комментариев

Оставить комментарий