Яка ситуація з курсом долара в Україні: НБУ уточнив важливі деталі


Яка ситуація з курсом долара в Україні: НБУ уточнив важливі деталі

Ослаблення гривні наприкінці минулого року стало наслідком сезонних факторів.

Ослаблення гривні наприкінці минулого року – на початку 2024 року – нормальне явище. Курс може ослабнути, якщо ринкова ситуація погіршиться. Однак це може змінитися, якщо ситуація покращиться.

Про це в ефірі телеканалу “Факти ICTV” він сказав заступника голови НБУ Сергій Ніколайчук.

“У системі керованої гнучкості зміна курсу в ту чи іншу сторону є нормальним явищем. Як і обіцяв НБУ, курс може або слабшати, коли ситуація на ринку погіршується, або змінюватися, коли ситуація покращується (як було, наприклад, у жовтні та першій половині листопада), – пояснив Сергій Ніколайчук.

За його словами, ослаблення гривні в кінці минулого року відбулося через сезонні фактори.

«По-перше, попит на валюту зріс через рекордні витрати бюджету в грудні. По-друге, традиційно в кінці року зростає попит на валюту з боку населення. Психологічні чинники також чинили тиск на валютний ринок. , пов’язаних із затримкою надання міжнародної допомоги, а водночас тривають активні бойові дії, що зумовлює потребу у фінансуванні», – підкреслив Ніколайчук.

Він також додав, що повернення до фіксованого курсу навіть не розглядається. НБУ свідомо відійшов від цього, коли для цього були підстави.

«Режим контрольованої гнучкості валютного курсу дозволяє нам досягти низки важливих цілей. Один із них – зберегти привабливість гривневих інструментів (депозитів і казначейських зобов’язань). Поточна ситуація на валютному ринку не є екстраординарною і точно не загрожує досягненню цієї мети. У 2023 році офіційний курс гривні до долара послабився менш ніж на 4%. Дохідність гривневих інструментів з лишком компенсувала цю девальвацію та залишається значно вищою, ніж в іноземних валютах. Він також включає фактичну та очікувану інфляцію», – підкреслив заступник голови НБУ.

Нагадаємо, перед Новим роком в Україні підскочив курс валют. Так, поступове подорожчання долара змінилося стрімким зростанням курсу.

Читайте також:


Зазначив: ТСН

Предыдущая все робили максимально непомітно – новини 1+1 – Україна
Следующий Курси валют на 8 січня - вартість долара, євро, злотого - Україна

Нет комментариев

Оставить комментарий