З третього травня нотаріуси допущені до роботи.


Про це розповів Іван Легостаєв, начальник Південно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції. Він зазначив, що працює реєстр речових прав, можна посвідчувати правочини, можна робити угоди щодо розпорядження речовим майном: квартири, житлові будинки:

«Треба зазначити, що робота реєстру є не всюди. Він спочатку був відключений заради безпеки майнових прав українців. Через можливі кібератаки окупантів, які могли скористатися доступом до реєстру. Наразі є доступ до реєстру речових прав на тих територіях, де немає бойових дій».

Втім, все ж є певні обмеження. Угоди щодо нерухомого майна можуть вчиняти лише за його місцем знаходження. Також не можна вчиняти правочини за довіреністю, тобто власник повинен сам бути присутнім і власним підписом засвідчувати документ. Не можна одразу продавати майно, потрібно, аби власник ще місяць ним користувався.

«Є виключення. Це якщо вступ у спадщину або визначення часток сумісної власності подружжя.
Зараз є також обмеження у придбанні земельних ділянок, адже немає доступу до Державного земельного кадастру. Втім, з 7 травня ця робота відновлюється і найближчим часом можна буде укладати угоди і стосовно земельних ділянок», — підсумував Іван Легостаєв, начальник Південно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції.

Автор публикации

не в сети 1 неделя

Редактор

Комментарии: 1Публикации: 3215Регистрация: 23-10-2016
Предыдущая Привітання голови Дніпропетровської обласної ради Миколи Лукашука та очільників міст і громад області з Днем вишиванки
Следующий Сравнение зубных щеток Oral-B

Нет комментариев

Оставить комментарий