Зеленський розкрив деталі угоди про гарантії безпеки між Україною та США


«Наші команди працюють над двосторонньою угодою про безпеку. Ми вже працюємо над конкретним текстом. Наша мета — зробити цю угоду найсильнішою за всю історію. Ми обговорюємо конкретні основи нашої безпеки і нашої взаємодії», – сказав президент.

Зеленський зазначив, що Київ працює над встановленням конкретного рівня підтримки Вашингтона на цей і наступні 10 років.

«Це включає військову, фінансову, політичну підтримку та підтримку спільного виробництва зброї. Угода має бути справді взірцевою, що відображає силу американського лідерства. “Я вдячний і нашій команді, і команді американської сторони за прогрес у підготовці угоди”, – сказав він.

Гарантії безпеки

На саміті НАТО у Вільнюсі країни G7 підписали спільну декларацію про гарантії безпеки для України. Інші країни, які були готові укласти з Україною договір на двосторонньому рівні, обіцяючи підтримку до вступу країни в НАТО, також мали можливість приєднатися до цієї декларації.

Відповідні угоди з Україною вже підписали Велика Британія, Канада, Німеччина, Франція, Данія, Італія, Фінляндія, Нідерланди та Латвія. Водночас Україна погодилася розпочати переговори про гарантії безпеки з Португалією та Польщею.

Як раніше заявляв Зеленський, угода про гарантії безпеки між Україною та США може бути підписана після того, як у Конгресі США закінчиться історія про виділення коштів на допомогу Україні. Як відомо, у квітні ця проблема була вирішена.

Водночас глава канцелярії президента Андрій Єрмак зазначив, що гарантії безпеки з боку США мають бути не гіршими за американський меморандум з Ізраїлем.

Читайте термінові та важливі новини про війну Росії з Україною в Telegram-каналі РБК-Україна.


Говорить: «РБК-Україна»

Предыдущая У Держдепартаменті США відповіли, чи допоможуть Україні повернути чоловіків з-за кордону
Следующий яка категорія українців може отримувати виплати - Україна

Нет комментариев

Оставить комментарий