Зеленський розповів про створення Ради підтримки підприємництва


«Чітко визначені кроки, які допоможуть як українським підприємцям, так і державним інституціям вирішити цілий комплекс проблем, які широко обговорювалися останніми тижнями», – зазначив він.

Зеленський пояснив, що буде створена Рада підтримки підприємництва. Серед них будуть представники бізнесу.

“Це гучні імена, відомі керівники українських компаній. Бізнес, який працює на мільйони людей. Технологічний бізнес, фінанси, послуги та інші індустрії. Різні індустрії, тому є різні погляди. Але одне завдання – зміцнити нашу економіку, наше суспільство”, – сказав він. Президент.

Також Зеленський говорив про “абсолютну прозорість у сфері правоохоронної діяльності”.

«Уряд представить зміни до Закону про Бюро економічної безпеки та деяких інших актів«максимально обмежити потенціал для будь-якого можливого тиску на «білий», легальний бізнес», – читаємо у заяві.

За словами глави держави, На рівні КБР встановили строк у 3 місяці фактичного мораторію на процедурні дії, які можуть заблокувати роботу компанії.

«Це теж потрібно виконувати аудит системи моніторингу ризиків податкових накладних, нам потрібно усунути всі проблеми з податковими накладними. І багато іншого – всі деталі в указі», – сказав Зеленський.

Він підкреслив, що держава виконає «свою частину морального договору з бізнесом».

“Важливо, щоб кожен підприємець в Україні виконував свою частину контракту: бізнес платить податки, працює легально, “по-білому”, поважає працівників і, звичайно, не співпрацює з Росією. Ми всі працюємо тільки на перемогу України”, – підкреслив він. . .

Указ Зеленського

Прес-служба Президента оприлюднила сьогодні, 23 січня, відповідний указ №21/2024 про рішення РНБО «Про невідкладні заходи щодо забезпечення економічної безпеки під час правового режиму воєнного стану».

Глава держави вирішив виконати це рішення РНБО, а контроль за «виконанням пп. «Рішення 2-5» доручити секретарю РНБО Олексію Данілову.

Наказ набирає чинності з дня опублікування.

Текст документа

Як йдеться в указі, з метою здійснення додаткових заходів щодо забезпечення економічної безпеки та захисту національних інтересів України в умовах правового стану воєнного стану РНБО вирішила:

 • рекомендувати Президенту створити Раду підтримки підприємництва під час воєнного стану.
 • рекомендувати Кабінету Міністрів невідкладно внести на розгляд Верховної Ради України проекти законів про внесення змін:
 1. до Закону про Бюро економічної безпеки (BEB) щодо посилення механізмів його діяльності,
 2. у Кримінально-процесуальний кодекс України закон «Про оперативно-розшукову та розшукову діяльність», «Про основи державного фінансового контролю в Україні», «Про організаційно-правові основи боротьби з організованою злочинністю» з метою встановлення додаткові гарантії захисту законних інтересів підприємців при здійсненні провадження у кримінальних справах та забезпечення об’єднання повноважень правоохоронних органів щодо боротьби зі злочинами, що завдають шкоди економіці держави, в одному органі – БЕБ,
 3. до Закону «Про оборонні закупівлі» щодо регулювання рентабельності державних замовлень, що здійснюються під час воєнного стану.
 • Уряду також рекомендовано провести перевірку системи моніторингу ризиків та критеріїв блокування податкових накладних, а також процедур і критеріїв їх розблокування.
 • Генеральній прокуратурі, Державному бюро розслідувань, Національній поліції, СБУ та БЕБ рекомендуємо:
 1. провести протягом трьох місяців перевірку застосованих до суб’єктів підприємницької діяльності обмежувальних заходів у кримінальному провадженні та визначити можливість їх подальшого застосування та доцільність внесення відомостей про них до публічних електронних реєстрів;
 2. затримання на строк три місяці після виконання процесуальних дій у кримінальному провадженні, якщо таке клопотання може блокувати підприємницьку діяльність суб’єктів господарювання.

Генпрокуратура спільно з СБУ, Нацполіцією, ДБР та БЕБ рекомендує:

 1. невідкладно проводити перевірку зареєстрованих кримінальних проваджень, у яких розслідуються злочини, що впливають на функціонування економіки держави;
 2. За результатами перевірки розробити дієві механізми захисту бізнесу від можливих зловживань з боку правоохоронних органів, зокрема при проведенні окремих слідчих дій (обшуків) та інших процесуальних дій, під час яких порушуються права чи законні інтереси відповідних суб’єктів господарювання. обмежені.
 • УКП спільно з Міністерством цифрової трансформації та Мін’юстом рекомендують забезпечити розробку аналітичного модуля ЄДРП з можливістю публічного доступу до аналітичних узагальнених даних про діяльність правоохоронних органів, а також модуль, що дає можливість підприємцям подавати скарги онлайн, а також вносити відповідні зміни до нормативно-правових актів, що забезпечують функціонування ЄРДР.

Що передувало

Нагадаємо, вчора, 22 січня, президент Володимир Зеленський заявив, що між чиновниками та представниками вітчизняного бізнесу відбулася складна дискусія.

Глава держави зазначив, що ознайомився з деталями і попросив «вжити необхідних заходів для зняття будь-яких труднощів між членами уряду, бізнесом і правоохоронними органами». І анонсував їх презентацію на РНБО.


Говорить: «РБК-Україна»

Предыдущая Як Кім Чен Ин випробовує свої ракети під час війни Путіна
Следующий Чи зможуть росіяни отримати українське громадянство, новини 1+1 - Україна

Нет комментариев

Оставить комментарий