Більше фінансової самостійності для місцевих органів самоврядування |


На державному рівні було вирішено, що місцеві ради матимуть розширені можливості використовувати власні кошти. Відповідні зміни Верховна Рада України прийняла 9 липня. Законопроєкт №7426 набуде чинності після підписання Президентом України та офіційної публікації Закону.

В чому основна суть? Тепер можна буде використовувати кошти спеціального бюджету на загальні потреби. Тобто місцеві бюджети діляться на загальний і спеціальний фонд.

Зазвичай кошти спеціального фонду мають цільове спрямування. Але в умовах війни доцільно усі ресурси спрямовувати на найбільш нагальні потреби. Тобто фінансувати ті напрямки, від яких напряму залежить життя громади в кризових умовах. Наприклад, якщо раніше кошти екологічного податку можна було витрачати лише на природоохоронні заходи, то тепер вони можуть бути спрямовані до загального фонду і направлені на оборону.

«Правильно дати громадам змогу передавати кошти зі спеціального до загального фонду і фінансувати нагальні потреби. Використовувати ці кошти громади зможуть у відповідності до чинних законодавчих норм», — прокоментував заступник Міністра розвитку громад та територій Вячеслав Негода.

Источник: Дніпропетровська обласна рада https://oblrada.dp.gov.ua/

Предыдущая Російські окупаційні війська вдарили «Градами» по Кривому Рогу |
Следующий Голова Дніпропетровської обласної ради Микола Лукашук разом з народним депутатом Юрієм Корявченковим відвідали лікарню Мечникова. |

Нет комментариев

Оставить комментарий