кіберексперт закликав усіх абонентів змінити паролі – чому це важливо.


Експерт з кібербезпеки Єгор Аушев радить українцям навчитися дбати про свою кібергігієну.

Через хакерську атаку на “Київстар” персональні дані українців могли опинитися під загрозою, хоча сама компанія це спростовує.

Як захистити свою особисту інформацію розповів співзасновник Cyber ​​Unit Technologies Єгор Аушев в інтерв’ю “NV Бізнес”.

Він закликає українців навчитися дбати про свою кібергігієну.

Паролі потрібно часто міняти

“Людині потрібно дати зрозуміти, що ось є password-менеджери, де зберігаються паролі. Таким чином, потрібно пам’ятати тільки один пароль від свого password-менеджера. Всі інші паролі повинні бути різні, вони повинні зберігатися в надійному місці. Це важливе правило”, – каже Аушев.

Також він радить міняти паролі що півроку, максимум щороку – “чим частіше, тим краще”.

Паролі повинні бути складні та різні

“Можуть зламати провайдера, або доставку їжі якусь маленьку, а там у вас був такий самий пароль, як і на банкінгу. Цей пароль потім підбирається до ваших облікових записів і використовується проти вас. Тобто паролі повинні бути різні”, – пояснює експерт .

За його словами, паролі мають бути складними, “а не просто ім’я, прізвище, зірочка і таке інше”.

Тому він радить користувачам “Київстару” змінити всі свої паролі.

“Це ваша особиста безпека, безпека ваших рідних, безпека ваших друзів, родичів, військових, наприклад. Тому що вас можуть зламати, щоб отримати доступ до військових, або соцмереж ваших, і зрозуміти, де знаходиться та чи інша людина. Тому кожна людина зараз є елементом національної кіберстійкості. Це важливо пам’ятати”, – підсумував Єгор Аушев.

Нагадаємо, 12 грудня у роботі одного з найбільших мобільних операторів України “Київстар” стався масштабний збій. Справа взялася розслідувати СБУ.

У НБУ запевнили, що незважаючи на масштабну кібератаку на “Київстар”, банківська система працює у штатному режимі.

Сьогодні, 14 грудня, у “Київстарі” заявили, що наразі понад 90% базових станцій мобільного зв’язку на підконтрольній Україні території відновили свою роботу.

Читайте також:

Підписуйтесь на наші канали в Telegram і Viber.


Источник: ТСН.ua

Предыдущая як розподілили кошти і скільки пішло на ЗСУ — новини 1+1 — Київ
Следующий як працюють мобільний зв'язок та Інтернет.

Нет комментариев

Оставить комментарий