«Нематеріальна культурна спадщина Дніпропетровщини» — тематична лекція пройшла для викладачів образотворчого мистецтва мистецьких шкіл міста Дніпра.


 

Захід був організований управлінням культури та спорту обласної ради у співпраці з Дніпровською академією неперервної освіти.

 

Під час лекції викладачі почули про основні міжнародні документи, що регламентують роботу в сфері охорони культурної спадщини, діяльність ЮНЕСКО і започатковані ним у 2008 і 2009 роках списки елементів НКС світу, представлені в них елементи від України, про роботу, яка проводиться на місцевому рівні щодо заходів з виявлення, збереження, передачі наступним поколінням, популяризації елементів НКС.

 

Уже традиційно учасникам лекції розповіли про 2 елементи НКС,  які першими від України внесені у списки ЮНЕСКО. Про історію, техніку петриківського розпису, його майстрів учасникам розповіла майстриня петриківського розпису, членкиня Національної спілки майстрів народного мистецтва України, Лауреатка мистецької премії імені Тетяни Пати Вікторія Тимошенко. Історію дослідження та визнання Козацьких пісень Дніпропетровщини, наявну роботу з виявлення виконавців пісень презентувала керівниця Лабораторії фольклору та етнографії Дніпровської академії музики, художня керівниця фольклорного ансамблю «Калита» Дніпровської академії музики Ольга Гусіна. А родзинкою було живе виконання козацьких пісень для учасників від фольклорного ансамблю «Калита».

 

«Сьогоднішні «неприродні катаклізми» є загрозою життєздатності елементів НКС. Як говорять експерти ЮНЕСКО, у нових реаліях надзвичайних ситуацій, охорона нематеріальної культурної спадщини виконує подвійну роль. З одного боку, нематеріальна культурна спадщина сама є безпосередньо під загрозою, тому такі заходи дуже важливі для її збереження. З іншого боку, наші елементи НКС – козацькі пісні, петриківський розпис — допомагають людям відновлюватися психічно і ментально. Саме такі лекції не лише повчають, а й перезавантажують, лікують,» – сказала Лілія Гиренко, начальниця управління.

 

Источник: oblrada.dp.gov.ua

Предыдущая Підприємець з Дніпропетровщини відкрив кав’ярню самообслуговування
Следующий У Дніпрі вшанували пам’ять жертв Голодоморів

Нет комментариев

Оставить комментарий