Саміт НАТО 2024 – чи запросять Україну до Альянсу ТСН новини 1+1 — Політика


Бобровська переконана, що НАТО “вже не має права на крок назад”.

На саміті НАТО у Вашингтоні у 2024 році члени Альянсу можуть оголосити про “запрошення” України або озвучити формулювання “ми чекаємо на Україну в Альянсі”.

Про це член комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки Соломія Бобровська висловила в інтерв’ю Telegraf.

Очікування від саміту НАТО у 2024 році

Народна депутатка оцінила, чи варто Україні чекати якогось прориву на саміті НАТО у 2024 році.

“Вашингтон просто має бути знаковим для України. Часу тягнути жуйку обіцянок Києву вже немає. Тим більше, що ми говоримо не про членство України завтра чи одразу після вашингтонського саміту. А мова лише про запрошення України!” – наголосила Бобровська.

Вона додала, що запрошення не означає вступу до Альянсу, а – переговори. Це для українського суспільства важливо, наголосила депутат.

“Ми ставимо питання: НАТО, ви нарешті прийняли рішення, що ми не будемо буферною зоною, щитом між вами та м*скалями? Так, українці борються, але ж у нас не бездонний людський ресурс”, – констатувала політик.

Вона наголосила, що НАТО “вже не має права на крок назад”.

“Інакше це буде зрадою самих себе, а про цінності “відчинених дверей”, демократію, повагу до суверенітету, вони не матимуть права говорити. Це не матиме сенсу”, – вважає Бобровська.

Читайте головні новини дня:

Вона також припустила, що в кращому разі може відбутися на вашингтонському саміті Альянсу.

“Я думаю що максимум, що вони вичавлюють, це буде слово “запрошення” або формулювання “ми чекаємо на Україну в Альянсі”. А далі все буде лише нашими руками: реформами, нашими змінами. Вони хочуть бачити трансформовану Україну не лише на полі бою і внаслідок війни, а Україну, на яку можна покластися, яка є надійним партнером із верховенством права”, – зазначила народна обраниця.

Вона додала, що все лежить у політичній площині і насамперед залежить від США. Однак це не означає, що Україні не потрібно робити “домашню роботу”. Вона життєво потрібна державі.

До речі, 29 листопада глави МЗС країн-членів НАТО надали Україні рекомендації щодо первинних реформ для вступу до Альянсу. Генсек Єнс Столтенберг розповів подробиці про ці рекомендації.

Читайте також:

Підписуйтесь на наші канали в Telegram і Viber.


Источник: ТСН.ua

Предыдущая Зеленський провів чергове засідання Ставки 16 грудня
Следующий чому Батрін зробив це — пояснення екс-голови села.

Нет комментариев

Оставить комментарий