У Меморіальному будинку- музеї Д.І. Яворницького відкрилася незвичайна виставка майстра декоративно-прикладного мистецтва України Костянтина Діденка


На виставці представлено понад 20 авторських робіт, які виконані у традиційних техніках української вишивки.

Сам автор з Бахмуту Донецької області. Там він народився і виховав 4-х дітей. Вишиванням захоплюється з 1985 року — у мирний час Костянтин Іванович брав активну участь у Всеукраїнських і місцевих виставках майстрів народної творчості.

«Основна моя робота — співробітник пожежної охорони, якій присвятив 20 років свого життя. А вишивка була тим джерелом, що відволікало, перезавантажувало, лікувало», — поділився Костянтин Діденко.

Лютий 2022 року перевернув життя сім’ї Діденків — родинний будинок знищила ворожа ракета. Довелося змінити і місце проживання. Нині прихистком для переселенців стало місто Кам’янське. Митець не кинув улюблене заняття. Він продовжує творити, вишивати і підкорювати нові техніки, відточуючи майстерність.

Сьогодні серед представлених на виставці робіт вишиті «гладдю» ікони, рушники, чоловічі сорочки, український жіночий костюм, що вишиті «хрестиком», експериментальні творчі вироби майстра бісерною вишивкою. Окраса колекції – портрет великого Кобзаря у техніці «гладь».

Виставку відвідали студенти Дніпровського фахового коледжу технологій та дизайну, що навчаються за спеціальністю «Технологія легкої промисловості». У них виставка викликала особливу цікавість, адже вона майже фахова. Тетяна Шапаренко та Максим Кавун, презентуючи юним гостям виставку, розповіли про історію представлених виробів, історію, техніку самої вишивки, значення символів і кольорів. Говорили і про гендерні стереотипи, які ламає сам автор, і про мужність та незламність.

«Знайомство з сучасними митцями дуже важливе для розвитку наших студентів, особливо творчих спеціальностей.Це неймовірна виставка, яка передає українські національні традиції, душу нашого народу», — розповіла Лілія Гиренко — начальниця управління з питань культури та спорту Дніпропетровської обласної ради.

Персональна виставка «Творча сила попри війну: вишивка Костянтина Діденка» працюватиме з 15 листопада до 9 грудня.

Источник: oblrada.dp.gov.ua

Предыдущая Желаю здоровья, уважаемые украинцы, украинки!
Следующий Молодь, лідерство, перспективи: до Дня студента в обласній раді провели інтерактивний круглий стіл.

Нет комментариев

Оставить комментарий