в ОП розраховують на отримання Україною щорічно до $15 млрд доходів — новини 1+1 — Україна


Ці доходи зможуть тимчасово бути доброю підтримкою держбюджету, фінансуванню економіки та українців, доки триває боротьба з російською агресією.

Компенсація збитків, завданих російською агресією, за рахунок самого агресора є одним із найскладніших юридичних завдань для України, та отримання доходу від заморожених активів РФ могло б стати першим кроком на цьому шляху та приносити щороку до $15 млрд.

Про це заявив заступник керівника Офісу президента Ростислав Шурма, повідомляє “Інтерфакс-Україна” 16 грудня.

“Перше завдання – це отримання не самих активів, а отримання доходів від заморожених російських активів. Тому що самі доходи за сьогоднішнього рівня відсоткових ставок у світі можуть досягати $15 млрд щорічно”, – сказав він на науково-практичній міжнародній конференції, присвяченій механізму компенсації, в Інституті міжнародних відносин Київського національного університету ім. Тараса Шевченка.

Шурма зазначив, що ці доходи зможуть тимчасово бути хорошою підтримкою для державного бюджету, фінансування економіки та громадян, доки триває боротьба з російською агресією.

Заступник голови ОП пояснив, що цей перший шлях компенсації буде юридично простішим і, головне, партнери України до нього політично готові.

“Але, безумовно, наше завдання-максимум – це отримати всі російські активи, суверенні активи, активи олігархів, щоб компенсувати всі збитки, які завдала нашій державі російська федерація. І ми активно працюватимемо над цим”, – наголосив Шурма.

Як повідомлялося, Європейська Комісія 12 грудня затвердила пропозицію законодавчого акту про використання для відновлення України доходів від заморожених російських активів, яку 14 грудня прийняла до відома Європейська Рада.

Як пояснили в ЄК, на початку агресії значні суми активів і доходів Центрального банку Росії перебували у фінансових установах на території ЄС та були заморожені, але згодом ці активи, наприклад облігації, принесли суттєві доходи, які у свою чергу розміщуються на середньострокові депозити. у центральних банках. А вже прибуток від них є прибутком цих європейських фінансових установ, а держави-члени почали збільшувати корпоративний податок на цей прибуток.

У зв’язку з цим Європейська Комісія вважає, що оскільки цей прибуток був отриманий в результаті іммобілізації, то його слід використовувати для допомоги у реконструкції та відновленні України. “Це – довгострокова мета. Короткострокова мета пропозиції… – знерухомити цей чистий прибуток і убезпечити його, щоб він міг бути використаний у майбутньому”, – пояснили в Єврокомісії. Йдеться про ідентифікацію у системах бухгалтерського обліку цих доходів та прибутку.

Зокрема, згідно з опублікованими міжнародним депозитарієм Euroclear у жовтні даними, російські активи принесли майже EUR3 млрд прибутку з моменту їх заморозки у березні 2022 року та до третього кварталу 2023 року.

У жовтні влада Бельгії оголосила, що створить фонд для України в EUR1,7 млрд за рахунок оподаткування доходів активів РФ. Як зазначав заступник виконавчого директора Міжнародного валютного фонду (МВФ) Владислав Рашкован, у цьому випадку фактично йдеться про “третю похідну” від російських активів.

Нагадаємо, країни Євросоюзу 30 червня підтримали план, згідно з яким доходи від російських активів, заморожених у країнах Європи, будуть використані для допомоги Україні.

Читайте також:


Источник: ТСН.ua

Предыдущая На ТОТ Запорізької області катастрофічно не вистачає медиків
Следующий вона загинула - ТСН, новини 1+1 - Україна

Нет комментариев

Оставить комментарий