Визначено переможців та фіналістів обласного огляду-конкурсу народних звичаїв та обрядів


Головна мета конкурсу – це відродження та збереження звичаїв, традицій та обрядів, що побутують на Дніпропетровщині.

У «Дніпропетровському національному історичному музеї імені Д.І. Яворницького» ДОР» нагородили вісьмох фіналістів конкурсу. Всього надійшло 34 заявки від 22 об’єднаних територіальних громад області. Найбільш активною виявилася Межівська громада – від них на конкурс надійшло вісім робіт!

«Такий конкурс ми проводимо вперше. Громади порадували нас своїм вибором: ми побачили різноманітні обрядові дійства та традиції, ремесла, кулінарні надбання. Усім членам журі було цікаво споглядати, сперечатися, відстоювати свої думки щодо поданих робіт. Впевнена, що наш край ще має багато цікавих звичаїв та обрядів про які можна розповісти широкому загалу і тим самим зберегти їх», – зазначила член журі, заслужений працівник культури України, директор КЗ «Дніпропетровський обласний методичний центр клубної роботи та народної творчості» Ірина Кітаєва.

Перше місце розділили між собою дві громади, які не поступилися одна одній якістю виконання конкурсної роботи. Аби ні в кого з присутніх не виникло сумнівів щодо оцінки робіт, відеоролики переможців показали на широкий загал, а самі колективи наживо відтворили традицію.
Отже, цьогорічними переможцями стали:

І місце – КЗ «Підгородненський міський будинок культури ім. Т.Г. Шевченка» із роботою «Обрядові дійства на свято Купайла»;
І місце – КЗК «Будинок культури, дозвілля та народної творчості «Пектораль» Іларіонівської селищної» із роботою «Як зажнеться, так і обжнеться» (обряд зажинок);
ІІІ місце – КЗ «Центр культурних послуг Губиниської селищної ради» із роботою Обряд «Веснянки».

Переможців нагороджено дипломами та сертифікатами на отримання депутатської субвенції.
Фіналісти конкурсу отримали цінні подарунки від членів конкурсного журі та Дніпропетровської обласної ради.

«Разом із нашими громадами ми відкрили десятки туристичних маршрутів та розказали людям багато цікавих легенд. Проте, ми розуміємо, що не менше за туристичні пам’ятки та вражаючі історії, туристів приваблюють традиційні народні обряди. Ми прагнемо, аби разом із миром на нашу землю прийшла економічна стабільність. Щоб до нас приїжджали туристи. Щоб наповнювалися бюджети наших громад. Щоб нашу історію знали далеко за межами України. Сьогоднішня активна участь представників наших громад у таких конкурсах – внесок у всебічний розвиток нашого регіону у майбутньому», – зазначила Лілія Гиренко, депутат обласної ради та начальник управління з питань культури та спорту.

Источник: oblrada.dp.gov.ua

Предыдущая У Дніпрі відбувся будівельно-освітній форум
Следующий Микола Лукашук відзначив педагогів Кам’янського напередодні Дня працівників освіти

Нет комментариев

Оставить комментарий