Зеленський зазначив, що укладені угоди про гарантії безпеки дуже допомогли Україні


«Щодо наших документів про гарантії безпеки, то вони дійсно нам дуже допомогли, особливо коли ми очікували підтримки з боку Сполучених Штатів», — сказав Зеленський.

За його словами, протягом останніх шести місяців поставки зенітних комплексів та їх частин здійснювалися за рахунок фінансування, передбаченого укладеними контрактами.

«Ви розумієте витрати на протиповітряну оборону, і я вам чесно скажу, що зараз ці системи або іноді частини відповідних систем, які надходять протягом півроку, надходять завдяки фінансуванню, визначеному у 8 угодах про гарантії безпеки. Це нам дійсно допомогло ”, – зазначив президент.

Гарантії безпеки

Нагадаємо, минулого року на саміті НАТО у Вільнюсі країни G7 підписали спільну декларацію про гарантії безпеки для України.

Великобританія, Канада, Німеччина, Франція, Данія, Італія, Фінляндія, Нідерланди та Латвія вже підписали відповідні угоди з Україною.

Водночас Україна погодилася розпочати переговори про гарантії безпеки з Португалією та Польщею.

Україна також працює з США над укладенням угоди про гарантії безпеки на 10 років. Зараз триває робота над «конкретним текстом» документа.

Раніше глава канцелярії президента Андрій Єрмак зазначав, що гарантії безпеки з боку США мають бути не гіршими за американський меморандум з Ізраїлем.

Читайте на каналі термінові та важливі новини про війну Росії з Україною РБК-Україна в Telegram.


Говорить: «РБК-Україна»

Предыдущая Зеленський заявив, що Україна поки не має конкретних відповідей щодо справи Патріотів
Следующий У МЗС України з'явився незвичайний представник (відео)

Нет комментариев

Оставить комментарий