Про забезпечення права на захист у випадку затримання говорили з керівниками територіальних підрозділів поліції Тернопільщини


Про забезпечення права на захист у випадку затримання говорили з керівниками територіальних підрозділів поліції Тернопільщини

Про забезпечення права на захист у випадку затримання говорили з керівниками територіальних підрозділів поліції Тернопільщини

Система безоплатної правової допомоги у Тернопільській області продовжує взаємодію з органами Національної поліції. Адже лише спільними зусиллями можна виконувати спільні завдання – захист прав та законних інтересів людини і поновлення їх у випадку порушення. В Головному управлінні Національної поліції області відбулась нарада з керівниками структурних підрозділів поліції краю, до якої долучилась керівник Регіонального центру Ірина Хондогій.
На нараді особливу увагу звернули на дії територіальних органів поліції щодо дотримання вимог законодавства в частині інформування центрів з надання БВПД про випадки затримання осіб.

Ірина Хондогій акцентувала увагу присутніх на питаннях інформування центру безоплатної правової допомоги про випадки затримання осіб до яких застосовано адміністративне затримання та адміністративний арешт, оскільки відповідно до ч.3 ст. 261 Кодексу України про адміністративні правопорушення органи (посадові особи) правомочні здійснювати адміністративне затримання, про кожен випадок адміністративного затримання осіб інформують у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, центри з надання БВПД, окрім випадків, якщо особа захищає себе особисто чи запросила захисника.

Є лише два випадки, коли закон дозволяє не інформувати центр про адміністративне затримання: коли особа захищає себе особисто, або запросила захисника. Про так звану відмову від захисника мова йти не може, це вважається порушенням права на захист. У випадку ж кримінального затримання таких винятків немає – додає директор центру.

Важливо, аби рішення про захист себе особисто було свідомим вибором особи, яку затримують. Коли ви сумніваєтесь в здатності особи в даний момент приймати таке рішення через стан сп’яніння, наприклад, ви зобов’язані забезпечити право на захист – наголосив начальник управління організаційно-аналітичного забезпечення та оперативного реагування ГУНП області Василь Бойко.

До слова, Постановою КМУ від 28 грудня 2011 р. № 1363 затверджено Порядок інформування центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги про випадки затримання, адміністративного арешту або застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою. Порядок наголошує, що негайно після фактичного затримання особи суб’єкт подання інформації повідомляє за допомогою телефонного, факсимільного зв’язку на єдиний телефонний номер системи надання безоплатної правової допомоги (0-800-213103) та інші телефонні номери, електронної пошти або через комплексну інформаційно-аналітичну систему забезпечення надання безоплатної правової допомоги відповідному регіональному центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.


ДЖЕРЕЛО (ОФІЦІЙНО): ДНІПРОПЕТРОВСЬКА ОБЛАСНА РАДА, посилання: oblrada.dp.gov.ua..

Предыдущая Кібербулінг: як розпізнати та захиститися
Следующий Желаю здоровья, дорогие украинцы, украинки!

Нет комментариев

Оставить комментарий