Масове здорожчання нерухомості в Рівному: причини


nedvizhimost
nedvizhimost

Хоча наразі криваві бої точаться на сході та півдні нашої Батьківщини, війна вплинула на всі сфери життя і в західних українських регіонах, в тому числі в Рівненській області.

Ці зміни, як стверджують агенції нерухомості адміністративного центру Рівненщини, передусім суттєво торкнулися цін на житлові й нежитлові об’єкти.

Про фактори, що обумовили здорожчання нерухомості в Рівному, та ситуацію з її вартістю на сьогоднішній день, можна прочитати далі.

Причини росту цін

Підвищення вартості міських квартир та інших будівель, які використовуються з комерційною метою (під торгові та сервісні заклади, виробництва тощо), не є випадковим. Його можна пояснити рядом чинників:

  1. Напливом у регіон вимушений переселенців. Не секрет, що Рівненська область прийняла десятки тисяч біженців з більш небезпечних регіонів. У їх числі – переважно мешканці Харківщини, Донеччини та Луганщини. На грудень 2022 року кількість ВПО на Рівненщині складала понад 30 тисяч осіб.
  2. Релокацією бізнесу. Багато компаній, що раніше працювали в східноукраїнських регіонах та південних, перемістили свої підприємства в Рівне. Це зумовило підвищення попиту на об’єкти виробничого, офісного та складського типу.
  3. Покупкою нерухомості як видом інвестиції. Місцеві інвестори націлені на придбання ліквідної власності, яка стане прихистком в екстрених випадках або вигідним капіталовкладенням з метою наступного перепродажу.
  4. Рівняни купують житлові будинки, квартири й інші види нерухомості, щоб у подальшому здавати їх в оренду переселенцям  – на таку послугу зберігається стабільний попит.
  5. Будівельна галузь відчуває брак кваліфікованих кадрів. Це зумовлює збільшення термінів будівництва, тобто більші пов’язані з ним витрати, що в свою чергу також піднімають собівартість нерухомості.

Додатковим фактором, який спричинив ріст цін на такий вид товару, стала зміна валютного курсу – відповідний ринок завжди був прив’язаний до співвідношенні цін гривні та американського долара.

Особливості динаміки вартості нерухомості на кінець 2023 року

На цей час ціна на об’єкти житлові й комерційні майже стабілізувалася. Особливо даний аспект стосується вторинної нерухомості.

Між тим, ціни на квартири в новобудовах продовжують зростати. Це пояснюється здорожчанням вартості будівельних матеріалів, енергоносіїв та інших ресурсів, що використовує галузь.

Якість нових проектів також росте. Претенденти на придбання нових квартир звертають не лише на їх стильний, сучасний дизайн, але й на безпечність.

На думку переважної більшості аналітиків, відповідна тенденція зберігатиметься в наступному році.

В останні місяці попит на житло в Рівному трохи спав. Наразі люди, які переїхали на Волинь і Полісся зі Сходу та Півдня, ставляться до купівлі більш зважено, ніж одразу після початку повномасштабного вторгнення.

Вони, перш ніж щось купити, займаються ретельним вивченням ринку, порівнюють різні варіанти. Купують найчастіше квартири бюджетні, однокімнатні, або недорогі будинки.

Значна частина ВПО віддає перевагу не покупці, а оренді нерухомості. Вартість орендування житла визначається багатьма факторами, зокрема станом оселі та поверхом. Має значення також міський район.

Зараз у середньому знімання двокімнатної квартири на вторинному ринку обходиться від 6 до 8 тисяч гривень, не рахуючи комунальних послуг.

Прогнози щодо цін на нерухомість у Рівному наступному році робити важко – тут все залежить від політичної ситуації в країні та успіхів ЗСУ.

Предыдущая Куди їдуть відпочивати українці за кордон в умовах війни
Следующий дані ГУР - ТСН, новини 1+1

Нет комментариев

Оставить комментарий